Kredisi olanlara müjde: Ödemeler ertelendi


Kredisi olanlara müjde: Ödemeler ertelendi

Üç kamu bankası, ülkenin corona virüse karşı seferber olduğu şu günleri müşterilerinin en az zararla atlatabilmesi için kredi ödemelerini erteleme kararı aldı.

Türkiye corona virüse karşı seferber oldu. Salgının yayılmasının önlenmesi için bir dizi tedbir hayata geçirilirken, vatandaşların mali açıdan bu süreçten en az zararla çıkması için kamu bankaları da destek paketleri açıkladı. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank, kredi ödemelerinde ertelemelere gitti.

İLK ERTELEME ZİRAAT BANKASI’NDAN GELDİ

İLK ERTELEME ZİRAAT BANKASI’NDAN GELDİ

Ziraat Bakası 31 Mart'ta ödenmesi gereken taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firma ve bireysel müşterilerin ödemelerini öteleyecek. Banka ayrıca, personel maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden ödeyen firmaların şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları kaydıyla gelecek 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı vereceğini duyurdu. Ziraat Bankası, ödeme sorunu yaşayan müşterilerin mevcut kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave süre tanınmak suretiyle uygun vadeli yapılandırma sağlayacak.

VAKIFBANK'TAN DESTEK PAKETİ AÇIKLAMASI

VAKIFBANK'TAN DESTEK PAKETİ AÇIKLAMASI

VakıfBank, firmaların 30 Haziran'a kadarki tüm kredi taksitleri ve ödemeleri konusunda esneklik sağlanacağını, işletmelere 3 aylık maaş gideri kadar uzun vadeli kredi kullandırılacağını açıkladı.

HALKBANK'TAN İSTİKRAR ÖNLEMLERİ

HALKBANK'TAN İSTİKRAR ÖNLEMLERİ

Halkbank da bu kapsamda, şu önlemleri aldı: 31 Mart'a kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini erteleyebilecek. Esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerin nisan, mayıs ve haziran aylarında vadesi gelecek olan anapara ve faiz ödemeleri, ödeme vadelerinden itibaren 3 ay süreyle ve faizsiz ertelenecek. Müşteriler, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırabilecek. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadar uzatılabilecek.


İlginizi çekebilir

Gözlerden Uzak Yaşıyordu: İlginç Gerçek Ortaya Çıktı

Son dakika… İçişleri’nden toplu taşıma genelgesi

Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den erken seçim açıklamasıDaha fazlası

Yeni dönem başlıyor! Almak zorunlu: 2600 TL

Davutoğlu'ndan Man Adası Açıklaması

AK Parti’nin alternatif baro taslağı hazırlandı

Aşk testi yapDaha fazlası

Gözlerden Uzak Yaşıyordu: İlginç Gerçek Ortaya Çıktı

Son dakika… İçişleri’nden toplu taşıma genelgesi

Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den erken seçim açıklaması