sağlık sorunu olmayan 21 yaşında bir kadın coronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi


sağlık sorunu olmayan 21 yaşında bir kadın coronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Corona virüs vakalarının her geçen gün tırmandığı ve bugün itibariyle 8 bin 700'ü aştığı İngiltere'de, salgın 21 yaşındaki bir genç kızın ölümüne yol açtı.

Buckinghamshire'da yaşayan 21 yaşındaki Chloe Middleton'un ailesi, genç kızın daha önce hiçbir rahatsızlığı olmadığını söylüyor. İngiliz medyası, Chloe Middleton'un yaşamını yitirmesini corona virüsün en genç kurbanı olarak duyurdu. Genç kızın annesi Diane Middleton, Facebook hesabından "Herkes lütfen Covid-19'u tekrar düşünsün. 21 yaşındaki kızının kaybeden bir anne olarak konuşuyorum" mesajını paylaştı.

Chloe'nin teyzesi Emily Mistry ise, yine sosyal medya hesabında "Güzel ve iyi kalpli 21 yaşındaki yeğenim Covid-19 yüzünden öldü. Hiçbir sağlık sorunu yoktu. Tasavvur edilemecek bir acı, paramparça olduk. Virüs yayılmıyor, insanlar virüsü yayıyor. Uyarıları hayata geçirin, kendinizi ve diğerlerini koruyun" dedi.

Middleton ailesi, İngiltere'de yaşayan herkese evlerinde kalmaları yönünde çağrıda bulundu. İngiltere'de Pazar günü corona virüsün 18 yaşındaki bir genç erkeğin yaşamını yitirmesine yol açtığı bildirilmişti ancak doktorlar Covid-19'un ölümle doğrudan ilgisi olmadığını açıkladı.

İngiltere'de şimdiye kadar 427 insan corona virüsten yaşamını yitirdi. Özellikle başkent Londra ve ülkenin güneydoğusu Covid-19'dan en çok etkilenen yerler. Okulların tatil edildiği ülkede, halktan sokağa çıkmaması isteniyor. Tüm pub, restoran ve dükkanlar kapalı.

İngiltere hükümetine danışmanlık yapan epidemiyolog Prof. Neil Ferguson, parlamento komitesine bugün yaptığı uyarıda 'İngiltere'de acil yardım ünitelerine talebin iki buçuk üç hafta içinde zirve yapabileceğini' söyledi. Ferguson, "Eğer mevcut önlemler beklentilerimiz doğrultusunda işe yararsa, o zaman acil bakım ünitelerine talebin iki buçuk üç hafta içinde artıp zirve yapacağını daha sonra da düşeceğini görebiliriz" dedi. Baş sağlık danışmanı yardımcısı Dr. Jenny Harries de bu durumun ancak 'insanların sosyal etkileşimleri kesmeye devam etmeleri halinde gerçekleşebileceğini' ifade etti.


loading...

İlginizi çekebilir

Gözlerden Uzak Yaşıyordu: İlginç Gerçek Ortaya Çıktı

Son dakika… İçişleri’nden toplu taşıma genelgesi

Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den erken seçim açıklamasıDaha fazlası

Yeni dönem başlıyor! Almak zorunlu: 2600 TL

Davutoğlu'ndan Man Adası Açıklaması

AK Parti’nin alternatif baro taslağı hazırlandı

Aşk testi yapDaha fazlası

Gözlerden Uzak Yaşıyordu: İlginç Gerçek Ortaya Çıktı

Son dakika… İçişleri’nden toplu taşıma genelgesi

Son dakika… MHP lideri Bahçeli’den erken seçim açıklaması