Kuzey Kore'de Koronavirüs Şüphelisi İdam Edildi


Kuzey Kore

Diktatörlükle yönetilen, Kuzey Kore'de korona virüs şüphesi ile karantinaya alınan sanayi bakanlığı yetkilisi, saunaya gitmenin bedelini canıyla ödedi.

Kuzey Kore'de bir sanayi bakanlığı yetkilisi, Devlet başkanı Kim Jung Un ile Çin'e yaptığı seyahat sonrası coronavirüs şüphesi ile karantinaya alındı. Karantinada olmasına rağmen hamama gittiği ortaya çıkan yetkili, tutuklandıktan hemen sonra atış mangası tarafından ateş edilerek öldürüldü.

Kuzey Kore'de şu ana kadar virüs vakası olmamasına rağmen özellikle Çin ile sınır olan bölgelerde virüse karşı çok sıkı önlemler alıyor. Kuzey Kore hükümeti,, yaptığı açıklamada corona virüsüne karşı ortaya konulan mücadeleye ters düşecek davranışta bulunan herkesi ağır bir şekilde cezalandıracağını söyledi.

CoronaVirüsünden Ölü Sayısı 1400 Oldu

CoronaVirüsünden Ölü Sayısı 1400 Oldu

Çin'in yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgının merkez üssü Hubei eyaletinde son 24 saatte can kaybında 242 artış oldu. Şinhua ajansının haberine göre, eyaletteki son 24 saatte 14 bin 840 vaka tespit edildi, 242 kişi yaşamını yitirdi. Eyaletteki toplam vaka sayısı da 48 bin 206 olarak belirtilirken, vaka sayısının hızla artmasının nedeninin COVID-19'u teşhiste kullanılan yöntemlerin değişmesi olarak açıklandı.

Eczanelerin Ateş Düşürücü Satması Yasaklandı

Eczanelerin Ateş Düşürücü Satması Yasaklandı

Çin'in doğusunda yer alan Nanjing şehrinde eczanelerin ateş düşürücü ve öksürük ilaçlarını satması yasaklandı.Yapılan açıklamaya göre, doğu Hangzhou şehrinde de benzer bir politika izleniyor. İnsanların eczanelerden ilaç almak yerine direkt hastanelere başvurmasının gerektiği için böyle bir düzenlemeye gidildiği ifade ediliyor.

İlaç Alanlar Kaydediliyor

Bu arada Pekin'de eczanelerden ateş ve öksürük ilacı alan tüm müşterileri kaydetmeleri isteniyor. Çin devlet ajansı Şinhua'ya göre, eczanelerin hastaların adlarını, adreslerini, kimlik kartı numaralarını ve iletişim bilgilerini ve görülen semptomları kaydetmeleri gerekiyor.


İlginizi çekebilir

Ensar Vakfı'na mahkeme kararı şoku

Korkulan oluyor Güneş'in yanından geçip Dünya’ya yaklaşmaya başladı

Türkiye ilan etti! Libya'da dev hamle Donanma sahaya iniyorDaha fazlası

Son dakika… İzmir açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem! (Son depremler)

Son dakika… İstanbul’la ilgili flaş karar! Yasaklandı

Sosyal medyada yayılmıştı: Türk doktorlardan maske açıklaması: Sakın yapmayın, ölürsünüz

Aşk testi yapDaha fazlası

Ensar Vakfı'na mahkeme kararı şoku

Korkulan oluyor Güneş'in yanından geçip Dünya’ya yaklaşmaya başladı

Türkiye ilan etti! Libya'da dev hamle Donanma sahaya iniyor